baner6

UWAGA! nowy adres e-mail: rodprzyszloscnamyslow@pzd.pl

Biuro i Kasa ROD czynne:

w Środy od 14 do 17
w siedzibie Zarządu przy ulicy M. C. Skłodowskiej w Namysłowie.

Wówczas należne opłaty za dany rok obrachunkowy można uiszczać u Skarbnika ROD,
bowiem wszystkie wpłaty pieniężne (§ 17 Regulaminu ROD z 1 październik 2015 roku)
należy dokonać na niniejsze konto bankowe:
BS w Wołczynie O/N-ów 16 8876 0009 0050 5215 2000 0001
Nie zapominając dopisać na przelewie
Nr działki
, opłata - „O”- ogrodowa, „E” –elektroenergetyczna,

Pamiętaj i aktualizuj na bieżąco:

1. Umowy na dostawę prądu elektrycznego
2. Zgłaszanie zmiany danych osobowych i korespondencyjnych

Z chwilą podłączenia elektryczności do działki ogrodowej, po chwili radosnego uniesienia, często powstaje problem z właściwym (technicznym i bezpiecznym) utrzymaniem ogólnoogrodowej sieci elektroenergetycznej, rozdzielnic elektrycznych zasilająco-pomiarowych, terminowego przedkładania- dostarczenia odczytu stanu wskazania z odczytu podliczników elektrycznych i terminowym wnoszeniem należnych opłat przez poszczególnych działkowców- odbiorców energii elektrycznej.

Obowiązek dbania o właściwy i bezpieczny stan techniczny instalacji elektrycznej, okresowe legalizowanie liczników elektrycznych, podawania stanu wskazania licznika energii elektrycznej dotyczy wszystkich posiadających przyłącze energii elektrycznej. Sposób realizacji powyższych czynności, to ogrom zaufania do wszystkich działkowców, w szczególności korzystających z możliwości użytkowania energii elektrycznej, bowiem w znaczącej większości cyfry z licznika podaje działkowicz – odbiorca. Brak wskazania zużycia ( licznik energii nie zlicza ) energii powinien być również niezwłocznie zgłaszany w Zarządzie ROD, bo nikt z Nas nie chce uciążliwego, czasochłonnego kontrolowania i napominania.

Jednakże nie wszyscy działkowcy– odbiorcy potrafią korzystać z prądu elektrycznego uczciwie, terminowo i rzetelnie realizować wynikające zobowiązania za dostawy energii elektrycznej. Niechęć do rozliczeń za zużytą energię zapewne posiada wiele podłoży w tym aspekt ekonomiczny. Zapewne czynnik ludzki i dobrze pojmowana integracja środowiskowa jest niezmiernie ważna lecz zrozumienie musi być obustronne.

   Jeśli nie płacimy faktur dostawcy za posiadane przyłącze i dostawy prądu elektrycznego do naszej własnej nieruchomości ??

Wówczas nikt z nami nie prowadzi „ spektakularnych” negocjacji, po prostu dopływ energii elektrycznej zostaje odcięty i tyle !!

   Czy za ogrodowych prądu „ oszczędzaczy ” płaci Zarząd ROD ?

Nic bardziej mylnego, to raczej z konieczności płacą wszyscy pozostali działkowcy, którzy regularnie i w pełnej wysokości uiszczają wszelkie należne opłaty !!

   Taka sytuacja jest nie do przyjęcia, bo nikt nie chce kredytować nie tylko prądu elektrycznego „ oszczędzaczy” ogrodowych, ignorancji, nieuczciwości czy też wysłuchiwać „ spektakularnych” utyskiwań wypowiadanych przez postępujący niezbyt liczne grono „ sensownych” osobników

Monitorowania przez osoby upoważnione stanu wskazań stanu podlicznika i zużycia energii na poszczególnych działkach-odbiorcy prądu elektrycznego były, są i będą, prowadzone wyrywkowo przez zatrudnionego elektryka ogrodowego oraz sporadycznie komisyjnie lecz, jak wykazuje przeszłość, wskazane i potrzebne.

   Co zrobić z odbiorcami –działkowcami, którzy przez cały rok kalendarzowy nie zgłaszają zużycia energii, nie kontaktują się z elektrykiem ogrodowym, czy z Zarządem ROD celem podania zerowego zużycia ?

   Rok to długi okres czasu, to dwanaście faktur, które terminowo musi opłacić ROD !!

Zmiany są konieczne i będą bolesne ale nagrodzą uczciwość oraz systematyczność, a co najważniejsze finanse ROD ulegną zrównoważeniu.

Nadszedł czas wzajemnego poszanowania, poprawy budującej integracji całego środowiska działkowców, stosowania przyjaznych wzorców i dobrych praktyk.

A zapewne zyskają na tym wszyscy działkowcy !!

Namysłów piątek, 11 grudnia 2015

MR

Dokument do pobrania w pliku PDF

 

Pogoda Namysłów
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwum
Imieniny